нас уже
4524
 
  UA   RU
 
ОГОЛОШЕННЯ Керівництво Знай наших
  ПРО ОРГАНІЗАЦІЮ

Місія, завдання та форми діяльності
Наша історія
Відзнаки
Наглядова Рада
Експертна рада
Наші партнери
Золота медаль
Новини
ЗМІ про нас
Фотоальбом
Приєднатися
Контакти

  ВІТАЄМО З ДНЕМ НАРОДЖЕННЯ

  Служба підписки на Вісник обдарованої молоді

E-mail:
Ваше ім'я:
 

  ДІЯЛЬНІСТЬ

Законодавство

  ФАЙЛОВИЙ АРХІВ

Видання союзу обдарованої молоді
Науково-популярний журнал КРАЇНА ЗНАНЬ
01.1 Математика
01.2 Фізика
01.3 Астрономія і космонавтика
01.4 Інформатика
02 Хімічні науки
03 Біологічні науки
04 Геологічні науки
05 Технічні науки
07 Історичні науки
08 Економічні науки
09 Філософські науки
10 Філологічні науки
11 Географічні науки
12 Юридичні науки

Реклама:

Ви знаходитесь тут: Головна

 

Не закопуйте свій талант!

Кожного ранку ми дивимось у дзеркало. І що ми там бачимо: себе чи людину, образ якої нав’язаний суспільством? Ми самовиражаємося в цьому житті чи робимо те, що «треба»? З самого дитинства ми мріємо стати великими людьми, та чому ж тоді наші мрії не завжди здійснюються? Чому ми не йдемо шляхом вільної незалежної людини? Можливо, і не кожний задавав собі такі запитання, та подумати над відповіддю варто.

 

Можна знайти безліч відмовок. Не варто думати, що ви народилися не в тому місці і не в той час, зупиніться вмовляти себе, що нічого не вийде! У кожного свій талант, своє призначення, і варто не закопувати його в терени буднів. Все починається з дитинства. На самих ранніх стадіях розвитку особистості варто приділяти увагу її здібностям, не утискати їх, а створювати розвивальне середовище для творчості.

 

Не варто забувати, що обдаровані люди – соціально дуже незахищені. За рішенням ООН та Всесвітньої організації охорони здоров'я обдаровані діти входять до «групи ризику». Вони потребують особливого виховання, спеціальних навчальних програм, спеціальних класів, шкіл, підготовлених вчителів. Обдаровані діти – дуже і дуже вразливі. І працювати потрібно не тільки із самими дітьми, але і з їхнім оточенням. Адже серед обдарованих дітей бувають «зазнайки», «ліниві», «фанатики», «диваки», «невротики», скромні. Проте, успіх – це лише 10% обдарованості і 90% – важкої щоденної праці.

 

«Куди ж зникають молоді таланти?» – запитаєте ви. Виростаючи, ці розумні діти – вже вчені високого класу – просто не знайдуть собі в Україні праці за фахом з належною оплатою. На тій же «Петрівці» серед продавців не один кандидат і доктор наук. Це і викликає масовий виїзд талановитих людей за кордон. Так званий «витік розуму». Це дуже болюче питання. Виїзд обдарованої української молоді за кордон набув катастрофічних масштабів. Завдяки Болонському процесу найобдарованіші студенти будуть мати ще одну можливість виїхати за кордон для продовження навчання, значна частина з яких там і залишиться. Так, для них особисто це великий плюс. Але чи це великий плюс для України? Україну залишать можливо останні, хто ще може щось зробити для Батьківщини.

 

Саме через те, що багато талановитих і обдарованих людей виїхало з України, ми зараз і відчуваємо кризові явища, зокрема, старіння науки, старіння педагогічних кадрів. Адже одна з найголовніших функцій держави – створення гідних умов життя для своїх громадян, особливо молоді. Та через політичні «колізії» держава не завжди знаходить час для власного майбутнього – обдарованої молоді. Тому на допомогу мають прийти громадські організації. Єдиною всеукраїнською молодіжною громадською організацією, що цілеспрямовано займається цією проблемою є Союз обдарованої молоді (СОМ).

 

Одним з основних завдань СОМу є привернення громадської та державної уваги до проблеми виїзду обдарованої молоді за кордон та здійснення невідкладних заходів щодо мінімізації цього явища.

 

Я свято вірю, що недалекий той час, коли Україна відродиться і посяде одне із перших місць серед світових лідерів, яке належить їй по праву. І станеться це саме завдяки обдарованим молодим людям. Місія ж нашого СОМу полягає в тому, щоб не дати їм загубитися у сучасному бурхливому світі. Ми є добрими друзями всіх обдарованих дітей та молоді України.

 

Хочу побажати молодим людям – не бійтесь мріяти. Уявляйте своє життя таким, яким хочете його бачити. Не зважайте на циніків і невдах, що будуть збивати вас зі шляху. У вас тільки одне життя, і спроба прожити його – теж тільки одна. Не закопуйте свій талант!

 

 

04.01.2008 м. Київ
Сергій Терепищий, Голова Союзу обдарованої молоді України
http://som.org.ua

назад ...

 
Існує щось рідкісніше, тонше, більш дивовижне, ніж обдарованість. Це здатність визнавати обдарованість інших.

Елберт ХАББАРД

  СЛОВО ГОЛОВИ СОЮЗУ
Вадим Герасимович

Будьмо собою і не зважаймо, що наш шлях крізь терни, адже він веде до немеркнучих зірок!

  ПРИЄДНАТИСЯ

Освіта та... новий погляд на освіту

Яндекс.Метрика

Освітній портал Коаліція українських неурядових організацій
Реклама:
    Copyright © 2005-2010 Офіційний сайт ВМГО "Союз обдарованої молоді" (СОМ) All rights reserved Cоздание сайтов